CMD15-21VGD/TR8
VCC
SKU: RKD3087597
CMD15-21VGD/TR8
(PRICE/TC) LED
GREEN
1.5MM X 2MM
6.5MCD
570NM
LED COLOR:GREEN
LED MOUNTING:SMD
BULB SIZE:1.5MM X 2MM
FORWARD CURRENT IF:20MA
FORWARD VOLTAGE:2V
WAVELENGTH TYP:570NM
LUMINOUS INTENSITY:6.5MCD
VIEWING ANGLE:160¦
PRODUCT RANGE:- ROHS COMPLIANT:
100% Genuine