E16-12-IVORY
MULTICOMP
SKU: RKD521630
E16-12-IVORY
(PRICE/PK OF 100)
TERMINAL
FERRULE
12X5.8MM
CRIMP IVORY
WIRE FERRULE TYPE:SINGLE WIRE
WIRE SIZE AWG MAX:6AWG
CONDUCTOR AREA CSA:16MM²
PIN LENGTH:12MM
INSULATOR COLOUR:IVORY
PRODUCT RANGE:E SERIES
OVERALL LENGTH:24MM
TERMINAL MATERIAL:COPPERROH
Total Price (1 units) Get Quote
• Ships from: Best available location
Click "Get Quote" or call us for the latest pricing and availability.
Call Now
100% Genuine