ECQ-U3A223MG
MATSUSHITA ELECTRIC
SKU: RKD787416
ECQ-U3A223MG
FILM CAPACITOR POLY
0.022UF
20%
300V
RADIAL
CAPACITANCE:0.022 F
SUPPRESSION CLASS:X1
VOLTAGE RATING X:300V
VOLTAGE RATING Y:-
CAPACITOR DIELECTRIC TYPE:PET (POLYESTER)
CAPACITANCE TOLERANCE: 20%
PRODUCT RANGE:ECQUG SERIES
ROHS COMPLIANT: YES
Call Now
100% Genuine