L78L12ACZ
ST MICRO
SKU: RKD3046113
L78L12ACZ
IC
V REG
12V
FIXED OUTPUT VOLTAGE NOM.:12V
ADJUSTABLE OUTPUT VOLTAGE MIN:-
ADJUSTABLE OUTPUT VOLTAGE MAX:-
INPUT VOLTAGE MIN:19V
INPUT VOLTAGE MAX:35V
PRODUCT RANGE:7812 VOLTAGE REGULATORS
OUTPUT CURRENT:100MA
OUTPUT ROHS COMPLIANT: YES
Call Now
100% Genuine