LM2675N-12
TEXAS INSTRUMENTS SEMI
SKU: RKD1371081
LM2675N-12
IC
STEP-DOWN REGULATOR
8-DIP
PRIMARY INPUT VOLTAGE:24V
NO. OF OUTPUTS:1
OUTPUT VOLTAGE:12V
OUTPUT CURRENT:1A
NO. OF PINS:8
OPERATING TEMPERATU
Call Now
100% Genuine