MFP2-560RJI
TT ELECTRONICS
SKU: RKD3080523
MFP2-560RJI
METAL FILM RESISTOR
RESISTANCE: 560OHM
MFP SERIES
POWER RATING: 2W
TOLERANCE: 5%
AXIAL LEADED
VOLTAGE RATING: 350V
2 PIN
ROHS COMPLIANT: YES
Call Now
100% Genuine