MGN2C-AC240
OMRON
SKU: RKD2573034
MGN2C-AC240
RELAY
DPDT
240VAC
28VDC
30A
CONTACT CONFIGURATION:DPDT
COIL VOLTAGE:240VAC
CONTACT CURRENT:30A
PRODUCT RANGE:MGN SERIES
RELAY MOUNTING:PANEL MOUNT
COIL TYPE:NON LATCHING
CONTACT VOLTAGE VAC:240VAC
RELAY TERMINALS:SCREW ROHS COMPLIANT: YES
Call Now
100% Genuine