SG4-30-060-OO-E
DATALOGIC
SKU: RKD350471
SG4-30-060-OO-E
DATALOGIC SAFETY LIGHT CURTAIN
SENDER/RECEIVER PAIR
HAND PROTECTION
24 VDC
30MM RESOLUTION
600MM PROTECTED HEIGHT
0.2-20M OPERATING DISTANCE
SAFETY CATEGORY TYPE 4
IP65
(1) 4-PIN AND (1) 8-PIN M12 QUICK-DISCONNECT.
Call Now
100% Genuine