SGHA36AT0600
GENERAL ELECTRIC
SKU: RKD1897650
SGHA36AT0600
CIRCUIT BREAKER
SPECTRA SERIES
TYPE SGHA
3P
3PH
600A
600V
35KA@480V
STANDARD INTERRUPTING CAPACITY
BOLT-ON
SUITABLE FOR REVERSE FED APPLICATIONS
UL LISTED
COMPLETE WITH INTERCHANGEABLE RMS TRIP UNIT WITH LSI - LONG-TIME
SHORT-TIME
2 total in stock
Repair Yours
Total Stock Available:
6 units
Call Now
100% Genuine