T92S7D22-12
TE CONNECTIVITY
SKU: RKD2723292
T92S7D22-12
RELAY
CONTACT CONFIGURATION:DPST-NO
COIL VOLTAGE:12VDC
CONTACT CURRENT:30A
PRODUCT RANGE:T92 SERIES
RELAY MOUNTING:PANEL
COIL TYPE:NON LATCHING
CONTACT VOLTAGE VAC:277VAC
CONTACT VOLTAGE VDC:28VDC
ROHS COMPLIANT: YES
Call Now
100% Genuine