UBT1H101MPD
NICHICON
SKU: RKD403008
UBT1H101MPD
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
100UF
50V
20%
RADIAL
CAPACITANCE 100 F
VOLTAGE RATING 50V
PRODUCT RANGE BT SERIES
CAPACITANCE TOLERANCE 20%
CAPACITOR TERMINALS RADIAL LEADED
DIAMETER 10MM
LEAD SPACING 5MM
HEIGHT 12.5MM
ROHS COMPLIANT YES
Call Now
100% Genuine