VS-25FR100
VISHAY
SKU: RKD3060103
VS-25FR100
DIODE
STANDARD
25A
1000V
REPETITIVE REVERSE VOLTAGE VRRM MAX:1KV
FORWARD CURRENT IF(AV):25A
FORWARD VOLTAGE VF MAX:1.3V
DIODE MODULE CONFIGURATION:-
PRODUCT RANGE:-
DIODE CASE STYLE:DO-4
DIODE CONFIGURATION:SINGLE ROHS COMPLIANT: YES
Call Now
100% Genuine